Nabídka

Zbigniew Jan Czendlik, řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský od roku 1992. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu. Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu České televize Uchem Jehly (2011) nebo Českého rozhlasu 2 Jak to vidí...(2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. Je patronem psího útulku.

Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného...podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90 minut se tak dotýká mimojiné problematiky současného světa a osobního pohledu na něj.
Délka pořadu je 90 min.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. Součástí pořadu je autogramiáda této knihy. Ve 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Rovněž ve 2018 vyšla kniha rozhovorů: "Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté.

Pavel Helan je vlídný písničkář z jižní Moravy, absolvent kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou a byl členem revivalu U2/stay. V roce 2007 získal prestižního Krtka na festivalu Zahrada. O rok později pak vydal CD "Je(mně) příjemně", ze kterého v roce 2009 vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende. V roce 2010 byl založen plesový miniorchestr "Helan Band". Hostoval na turné Tomáše Kluse a Petra Bendeho.V roce 2013 se stal finalistou soutěže "Československo má talent". V roce 2014 vydal další CD "iBůh". Je rovněž zván na akce do role moderátora. Ve 2017 vyšlo jeho 3. CD, s názvem Rapper. V současné době koncertuje jak v ČR, tak na Slovensku. Od 2015-2017 hostoval v rámci tour Honzy Nedvěda. Občas si zakoncertuje se slovenskou písničkářkou Simou Martausovou (www.simamartausova.sk). Nejčastěji hrává solo koncerty, je možné jej vidět a slyšet také ve složení dua či tria, s kolegy Davidem Ševčíkem (cajon, perkusy a synthetizátor) a  vynikajícím českým violoncellistou Štěpánem Švestkou.