Nabídka

Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného...podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90 minut se tak dotýká mimojiné problematiky současného světa, s čímž se rád s diváky otevřeně podělí.

Délka pořadu je 90 min.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu Uchem jehly, jehož je Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem.

Součástí pořadu je autogramiáda těchto knih.


 TALKSHOW DENÍK FARÁŘKY

Boží cesty jsou nevyzpytatelné a nekonvenční farářka Martina Viktorie Kopecká o tom ví své. Valnou většinu jejího života se nezdálo, že bude aspirovat na službu v církvi a přesto je dnes výraznou postavou Církve čskoslovenské husitské. Jak vypadá život moderní farářky? Jaké jsou její zážitky ženy-kněze: od bohoslužeb až po setkání s papežem? Jaké to bylo protančit se až do finále pořadu Stardance? To vše a mnohem více se dozvíte v talkshow, která nese stejný název jako její autobiografická kniha Deník farářky. 

Délka pořadu je 90 min.

Pavel Helan je vlídný písničkář z jižní Moravy, absolvent kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou a byl členem revivalu U2/stay. V roce 2007 získal prestižního Krtka na festivalu Zahrada. O rok později pak vydal CD "Je(mně) příjemně", ze kterého v roce 2009 vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende. V roce 2010 byl založen plesový miniorchestr "Helan Band". Hostoval na turné Tomáše Kluse a Petra Bendeho.V roce 2013 se stal finalistou soutěže "Československo má talent". V roce 2014 vydal další CD "iBůh". Je rovněž zván na akce do role moderátora. Ve 2017 vyšlo jeho 3. CD, s názvem Rapper, o 2 roky později 4. CD "Buď se mnou" a ve 2022 pak 5. CD "Nečekaně darované ticho". V současné době koncertuje jak v ČR, tak na Slovensku. Od 2015-2017 hostoval v rámci tour Honzy Nedvěda. Občas si zakoncertuje se slovenskou písničkářkou Simou Martausovou (www.simamartausova.sk). Nejčastěji hrává solo koncerty, je možné jej vidět a slyšet také ve složení dua či tria, kdy si pozve kamarády muzikanty. 

TALKSHOW V RYTMU TANCE

…ona o sobě tvrdí, že je spíše introvertka, zatímco on se charakterizuje jako rozkošný rebel. On ve víře vychováván, ona si k ní našla cestu v dospělosti. Oba šli za hlasem svého srdce a stali se duchovními. Ona se již dvakrát osobně setkala s papežem, on po tom stále jen touží. Ona si nejvíc odpočine v galerii na výstavě, zatímco on sledováním sportovních přenosů.

Přestože ona se stala finalistkou pořadu Stardance a on o sobě tvrdí, že na tanec nemá talent, pojí je společný pohled na svět v mínění, že život by měl být tancem, že se odehrává v rozličných rytmech a že protančit život je lepší než jím jen tak prolítnout….

Délka pořadu je 90 min.

AKTUÁLNÍ TÉMATA PŘEDNÁŠEK MARKA ORKO VÁCHY

1. Laudato Si. O péči o společný domov. 2. Krajina, zrcadlo duše (Křesťanství, ekologie a ochrana přírody). 3. První kapitola knihy Genesis a současná věda (Víra a věda). 4. Tři zprávy o stvoření v knize Genesis. 5. Evoluční myšlenka a její vliv na křesťanskou spiritualitu (evoluce a křesťanství). 6. Stvořitel a jeho stvoření. 7. Desetiletí lidského genomu. 8. Mendel: známý všude, jen ne u nás. 9. Společenstvo obětí. 10. Umění žít. 11. Chuť žít. 12. Editace DNA: nejzávažnější problém současné bioetiky.

Na vyžádání ráda dodám anotaci vybrané  přednášky.Rovněž mohu zprostředkovat společnou besedu Zbigniewa Czendlika a Marka Orko Váchy