Nabídka

Zbigniew Jan Czendlik, řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský od roku 1992. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu. Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu České televize Uchem Jehly (2011) nebo Českého rozhlasu 2 Jak to vidí...(2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. Je patronem psího útulku.

Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného...podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90 minut se tak dotýká mimojiné problematiky současného světa, s čímž se rád s diváky otevřeně podělí.

Délka pořadu je 90 min.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu Uchem jehly, jehož je Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem.

Součástí pořadu je autogramiáda těchto knih.


Pavel Helan je vlídný písničkář z jižní Moravy, absolvent kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou a byl členem revivalu U2/stay. V roce 2007 získal prestižního Krtka na festivalu Zahrada. O rok později pak vydal CD "Je(mně) příjemně", ze kterého v roce 2009 vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende. V roce 2010 byl založen plesový miniorchestr "Helan Band". Hostoval na turné Tomáše Kluse a Petra Bendeho.V roce 2013 se stal finalistou soutěže "Československo má talent". V roce 2014 vydal další CD "iBůh". Je rovněž zván na akce do role moderátora. Ve 2017 vyšlo jeho 3. CD, s názvem Rapper. V současné době koncertuje jak v ČR, tak na Slovensku. Od 2015-2017 hostoval v rámci tour Honzy Nedvěda. Občas si zakoncertuje se slovenskou písničkářkou Simou Martausovou (www.simamartausova.sk). Nejčastěji hrává solo koncerty, je možné jej vidět a slyšet také ve složení dua či tria, s kolegy Davidem Ševčíkem (cajon, perkusy a synthetizátor) a  vynikajícím českým violoncellistou Štěpánem Švestkou.